1. Strona główna
  2. Blog

Blog

Profesjonalne środki do czyszczenia wnętrza aut i nadwozia

Profesjonalne środki do czyszczenia wnętrza aut i nadwozia

Brud z dróg, pyłki z drzew, ptasie odchody, kurz a w zimie sól, piasek i śnieg – to tylko niektóre z wielu rzeczy, które sprawiają, że samochód nie wygląda jak nowy model z salonu. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o czystość, by móc cieszyć się świeżym wyglądem pojazdu jak najdłu ... Czytaj dalej!
Kiedy wymienić klocki hamulcowe, a kiedy tarcze?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe, a kiedy tarcze?

Bezpieczeństwo podczas podróży jest najważniejsze. Nikt przecież nie chce znaleźć się w sytuacji, w której hamulce przestaną działać. Stanowi to zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jak często należy wymieniać klocki hamulcowe i tarcze, by ... Czytaj dalej!
Kiedy wymienić sprzęgło w samochodzie?

Kiedy wymienić sprzęgło w samochodzie?

Sprzęgło stanowi bardzo istotny element wyposażenia samochodu. Z czasem ulega ono jednak zużyciu i wymaga wymiany. Warto więc przyglądać się dokładnie pracy auta, ponieważ wówczas będziemy mogli zaobserwować, że nadszedł czas na wymianę. Jak często należy wymieniać sprzęgło w sam ... Czytaj dalej!
Wszystko o zaworach EGR-  czym są, jak często się psują i czy warto je demontować?

Wszystko o zaworach EGR- czym są, jak często się psują i czy warto je demontować?

Co to jest zawór EGR? Zawór EGR to inaczej zawór recyrkulacji spalin. Jest on częścią całego układu recyrkulacji spalin, który został stworzony po to aby zredukować emisję do atmosfery szkodliwych związków chemicznych wydobywających się w spalinach naszego samochodu w silnikach b ... Czytaj dalej!
Manualna skrzynia biegów - jakie są objawy i przyczyny usterek?

Manualna skrzynia biegów - jakie są objawy i przyczyny usterek?

Z czego mogą wynikać usterki manualnej skrzyni biegów? Usterki w manualnych skrzyniach biegów zdarzają się dość często, jednak nie zawsze wynikają one z winy kierowcy. Bardzo często przyczynami usterek manualnej skrzyni biegów są wady konstrukcyjne, które w żaden sposób nie wynik ... Czytaj dalej!

Jak szukać części do samochodu? Mimo że każdy chciałby ich uniknąć, usterki są niestety nieodłączną częścią posiadania samochodu. Niektóre z nich wymagają wizyty w warsztacie, inne jednak łatwo da się naprawić samemu. Kupno odpowiednich elementów zamiennych może okazać się trudny ... Czytaj dalej!

Jak wygląda przegląd techniczny samochodu? Zastanawiasz się jak powinien wyglądać dobrze przeprowadzony przegląd pojazdu? W tym artykule  przeczytasz jak wygląda przegląd techniczny samochodu, jak często należy  go  przeprowadzać, co stanie się jeżeli podczas przeglądu zostanie w ... Czytaj dalej!
Dlaczego wybór dobrego oleju silnikowego jest ważny?

Dlaczego wybór dobrego oleju silnikowego jest ważny?

Termin wymiany oleju zbliża się wielkimi krokami, a Ty zastanawiasz się jaki olej silnikowy wybrać? W tym artykule powiemy Ci dlaczego warto zwrócić uwagę na typ i jakość oleju silnikowego oraz jak często należy go wymieniać. Mineralny, syntetyczny czy pół-syntetyk? Który olej wy ... Czytaj dalej!
Jak dobrze umyć samochód- 7 porad auto detailingu

Jak dobrze umyć samochód- 7 porad auto detailingu

Żyjąc w ciągłym pośpiechu nie zawsze mamy czas aby zadbać o czystość naszego samochodu. Aby nasz samochód dobrze wyglądał często korzystamy z myjni ręcznych lub bezdotykowych. Choć powierzchownie po takich zabiegach nasz samochód będzie wyglądał na czystszy warto raz na jakiś cza ... Czytaj dalej!
Wszystko co powinieneś wiedzieć o wymianie reflektorów

Wszystko co powinieneś wiedzieć o wymianie reflektorów

Najlepsza pora na skontrolowanie reflektorów Niezaprzeczalnie, jesień na dobre się u nas zadomowiła. Dni są coraz krótsze, bardziej pochmurne, a podczas drogi do pracy nierzadko panuje jeszcze mrok. Jesień i zima to pory roku, które niewątpliwie są najcięższe dla kierowców pod wz ... Czytaj dalej!
DPF - Filtr cząsteczek stałych. Co to jest i jak o niego dbać.

DPF - Filtr cząsteczek stałych. Co to jest i jak o niego dbać.

Co to jest filtr cząsteczek stałych DPF to filtr cząsteczek stałych montowany w samochodach z silnikami Diesela i w samochodach benzynowych. Jego zadaniem jest wyłapywanie z układu wydechowego cząsteczek stałych (sadzy), a następnie przerabianie i gromadzenie ich w postaci popioł ... Czytaj dalej!