1. Strona główna
  2. Oleje

Oleje

Na mg-moto.pl znajdziesz bogatą ofertę olejów samochodowych niezbędnych do utrzymania silnika w dobrym stanie. W naszej ofercie znajdziesz oleje silnikowe syntetyczne, mineralne i półsyntetyczne. Wszystko po to, aby odpowiednio dobrać olej do typu i potrzeb Twojego auta. Oferujemy świetnej jakości oleje dedykowane dla konkretnych modeli aut takich jak BMW, Mercedes, Opel, Jeep, Mazda, Ford oraz uniwersalne oleje Mobil, Shell, Liqui Moly, Lotos.

Olej silnikowy to najważniejsza ciecz eksploatacyjna w samochodzie. To właśnie on wpływa na prawidłowe działanie silnika, zapewnia odpowiednie smarowanie i obniżanie temperatury (chłodzenie) jednostki napędowej oraz pomaga oczyszczać wnętrze silnika z nagromadzonego w nim osadu węglowego.

Olej mineralny, syntetyczny i pół-syntetyk. Co wybrać?Wybór dobrej jakości oleju jest nie lada wyzwaniem. Szukając odpowiedniego produktu warto wiedzieć jakie są podstawowe różnice między powyższymi typami olejów silnikowych oraz jaki olej jest rekomendowany do naszego silnika. Informację na ten temat można znaleźć w książce serwisowej producenta naszego samochodu. 

 

Olej mineralny- dla kogo?

 


Olej mineralny jest bardzo gęsty, a jego głównym składnikiem jest ropa naftowa poddana procesom destylacyjnym. Olej tego typu wymaga częstej wymiany, ponieważ szybko traci swoje właściwości. Jest zdecydowanie mniej odporny na wysokie temperatury od olejów syntetycznych i jego stosowanie przyczynia się do większego gromadzenia się w silniku nagaru. W jakich samochodach zatem można go stosować? Na pewno należy używać go w przypadku samochodów do których używanie oleju mineralnego jest zalecane przez producenta oraz w przypadku starszych aut, które od zawsze pracują na oleju mineralnym. 

 

Olej syntetyczny- kiedy używać?


Oleje syntetyczne są odporne na na gwałtowne spadki i skoki temperatury. Dzięki temu, że nie gęstnieją w mroźne dni nie musimy martwić się o problemy z rozruchem silnika zimą. Ich kolejnym plusem jest także to, że utleniają się one najwolniej ze wszystkich olejów- dzięki temu rzadziej musimy je wymieniać. Oleje syntetyczne w swoim składzie posiadają także substancje oczyszczające, które zapobiegają osadzaniu się nagaru w silniku. Stosowanie olejów syntetycznych zaleca się do nowych aut i samochodów z niewielkim przebiegiem. 

 

Olej półsyntetyczny 

 


Olej półsyntetyczny to mieszanka oleju syntetycznego i mineralnego. Dzięki syntetycznej bazie oleje tego typu lepiej chłodzą silnik i zapewniają lepsze smarowanie. Oleje półsyntetyczne będą sprawdzać się dobrze jeżeli nie wiemy jaki olej był wcześniej stosowany w kupionym przez nas samochodzie oraz w samochodach ze średnim przebiegiem.